FAQ Monitory interaktywne

Monitory interaktywne

Jak podłączyć telefon do monitora?

Połączyć telefon z monitorem za pomocą kabla USB (wejście TV-USB lub wejścia USB z tyłu monitora). W telefonie należy wybrać opcję przesyłania plików lub przesyłania zdjęć. Następnie na ekranie monitora pojawią się dostępne pliki.

Czy można podłączyć pendrive do monitora?

Tak. Pendrive podłączamy do wejścia USB na panelu przednim oznaczonego TV-USB lub do wejść USB umieszczonych z tyłu monitora. Monitor wczyta nam pendrive, którego zawartość pojawi się w katalogu ES Eksplorator pod nazwą sda1.

Jak zapisać prezentację w formacie ppt z programu ID Touch V1?

Po pierwsze koniecznie musimy mieć zainstalowany program Power Point na swoim komputerze. Bez tego zapis się nie powiedzie. Następnie z rozwijalnego menu w lewym górnym rogu należy wybrać opcję eksportuj, potem dokument PPT, wybrać folder docelowy i kliknąć zapisz.

Czy można pracować bezpośrednio na stronie internetowej?

Tak. W wyciąganym z dołu ekranu menu androida wybieramy trzecią od prawej opcję – adnotacja oznaczoną ikoną ołówka. Dzięki tej opcji możemy pisać/rysować bezpośrednio po stronie internetowej jak również następnie zapisać nasz slajd.

W jaki sposób podłączyć monitor do komputera lub laptopa?

Komputer lub laptop podłączamy za pomocą przewodu VGA+Audio+USB lub HDMI+USB. Monitor wyposażony jest w gniazdo HDMI oraz USB z przodu oraz z tyłu monitora. W przypadku VGA+Audio+USB podłączamy monitor do tylnego panelu.

Jaka jest optymalna rozdzielczość monitora IDBoard?

Monitory IDBoard wyposażone są w matrycę 4K UHD dlatego najlepszą rozdzielczością jest właśnie 3840 x 2160.

Jeśli mój komputer nie obsługuje takiej rozdzielczości czy jest możliwość podłączenia komputera lub laptopa do monitora?

Tak. Monitor obsługuje również niższe rozdzielczości np. Full HD lecz obraz w tedy będzie gorszej jakości.

Czy komputer posiada możliwość zainstalowania systemu Windows?

Monitor posiada gniazdo na komputer OPS, w którym instalujemy system Windows. W celu dobrania odpowiedniego sprzętu proszę o kontakt z działem handlowym firmy.

Czy System Android Posiada sklep Play?

Tak. Aby korzystać ze sklepu Play należy w aplikacji zalogować się swoim kontem gogle lub utworzyć nowe konto.

Czy monitor mogę zamontować na podstawie mobilnej?

Monitory IDBoard można zainstalować na podstawach mobilnych zgodnie ze specyfikacją podstawy. Monitory są bardzo ciężkie dlatego zalecamy używanie podstaw profesjonalnych, które będą w stanie utrzymać monitor bez ryzyka uszkodzenia. W celu dobrania odpowiedniej podstawy prosimy o kontakt z działem handlowym firmy.

Czy monitor posiada szkło zabezpieczające?

Monitory IDBoard posiadają hartowane szkło zabezpieczające ekran, które chroni monitor przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Czy producent dodaje oprogramowanie do monitorów interaktywnych? Jak wygląda licencja?

Oprogramowanie IDTouch jest dostarczane razem z monitorami. Posiada licencję wieczystą bez konieczności wykupowania subskrypcji. Dlatego też jeśli klient posiada sprzęt marki IDBoard może używać oprogramowania na dowolnej liczbie stanowisk.

Czy monitory IDBoard mogą wisieć na ścianie?

Monitory IDBoard można zawiesić na ścianie na dołączonym uchwycie lecz trzeba sprawdzić z czego jest zrobiona ściana gdyż monitory ważą ponad 50kg za sprawą wysokiej jakości materiałów i grubego hartowanego szkła. W celu sprawdzenia czy dana ściana jest w stanie utrzymać monitor prosimy o kontakt z działem handlowym firmy.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!